Jak bojovat proti alergiím?

Na vaše dotazy odpovídá PharmDr. Zdeněk Procházka, ředitel společnosti Edukafarm 

Společně se synem trpíme alergickými projevy. Bereme protialergické léky, například antihistaminika, nicméně i přes určité zlepšení nás neustále trápí rýmy, oteklé oči apod. Existuje nějaký doplňující lék? 

Podstatou alergie je vždy nesprávné nastavení imunitního systému, který si můžeme představit jako váhy, kdy na jedné straně je alergie spojována s nadměrnou aktivitou imunitního systému, přičemž na straně druhé se tento stav projeví sníženou odolností vůči infekcím a častější nemocností.

I když příčinu nesprávného nastavení imunitního sytému neznáme, dokážeme je dnes již ovlivnit. Zajímavé možnosti přinášejí nové poznatky o působení některých fyziologických a přírodních látek. Jednou z nich je liposomální vitamin C (Lipo-C-Askor), jenž dokáže vzájemné vztahy imunitního systému vyladit; „říci mu“ na jedné protiinfekční straně „přidej!“ pokud nepracuje dostatečně, ale zároveň na druhé protialergické straně „uber!“ pokud pracuje příliš horlivě. Obdobné imunomodulační vlastnosti pro zachování normální imunity má patentovaný nealergenní propolis E.P.I.D. (Prevapis). Právě pro alergická onemocnění je popsaná imunomodulace velmi cenná: získáváme tak možnost ovlivnit přímo podstatu alergie, tj. rovnováhu našich ochranných mechanismů, a to na úrovni TH1 a TH2 lymfocytů.

Doporučuji, vedle základních léků (antihistaminika), kombinovat Lipo-C-Askor a Prevapis.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.