LIPO-C-ASKOR - tekutý lipozomální vitamin C 136ml

Kód: 3514495
Akce Tip DOPRAVA ZDARMA
Značka: Inpharm
450 Kč –11 %
lipo C askor 1
450 Kč –11 % 399 Kč
Skladem

Doplněk stravy s obsahem acidum ascorbicum, extraktu ze šípků a s bioflavonoidy z citrusových plodů. Lipozomální technologie = nejúčinnější vstřebávání.


Součástí balení jsou i unikátní diagnostické proužky Uro-C-Kontrol, které slouží pro jednoduché zjištění hladinu vitaminu C v organismu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Užití: Stavy spojené s nedostatkem vitaminu C při zvýšených nárocích na organismus, ochrana proti oxidačnímu stresu, snížení únavy a vyčerpání.

Dávkování:
Dospělí 1 přiložená odměrka naplněná po rysku 5ml (1000 mg vitaminu C) 1x až 2x denně kdykoliv.
Dětem od 3-6 let věku se může krátkodobě podat 1x denně odměrka naplněná po rysku 1ml (200 mg vitaminu C)
Dětem od 6 let 1x -2x denně odměrka naplněná po rysku 2 ml (400 mg vitaminu C)

Upozornění: Doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a není určeno pro léčebné použití. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

POZOR: Uchovávejte v chladu - po otevření optimálně v chladničce. 

 

CO BYCHOM MĚLI VĚDĚT O LIPOZOMÁLNÍM VITAMINU C
Vitamin C je potřebný k zajištění řady funkcí organismu, přispívá např. k normálnímu fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro hojení a pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, klouby, kůže, vlasy ad.).

ZVÝŠENÁ NEMOCNOST JE SPOJENA SE SNÍŽENOU HLADINOU VITAMINU C
Vědecké studie ukázaly, že výskyt onemocnění je často spojen se sníženou hladinou vitaminu C a že zvýšení jeho hladiny snižuje úmrtnost. Velmi často vede nedostatek vitaminu C k rozvoji tzv. oxidačního stresu, jehož dlouhodobé působení může vyústit v alergie, autoimunitní, neurodegenerativní, kardiovaskulární a nádorová onemocnění. K účinnému potlačení oxidačního stresu je nezbytné výrazné navýšení hladiny vitaminu C.

EFEKTIVNÍ VSTŘEBÁVÁNÍ VITAMINU C ZAJIŠŤUJE POUZE LIPOZOMÁLNÍ FORMA
Vyšší vstřebávání vitaminu C umožňuje moderní, tzv. lipozomální technologie. Ta je použita při výrobě přípravku Lipo-C-Askor, v němž je vitamin C obalen vrstvou přírodních fosfolipidů. V průběhu vstřebávání ze střeva do krve tato fosfolipidová vrstva poskytuje vitaminu C ochranný kryt a oproti běžným perorálním formám (včetně forem s postupným uvolňováním) umožňuje dokonalejší a několikanásobně vyšší absorpci vitaminu C. Lipozomální formou vitaminu C se tak dosahuje vyšších plazmatických hladin vitaminu C a jeho vyšší biologické dostupnosti, což bylo ověřeno v klinických studiích.

LIPOZOMÁLNÍ TECHNOLOGIE UDRŽUJE VITAMIN C V POHOTOVOSTI NEJEN PRO IMUNITU
Vyšší biologická dostupnost umožňuje i větší využití v cílových tkáních, např. v imunitním a nervovém systému, přičemž udržuje v organismu dostatečnou ochrannou antioxidační kapacitu. Vitamin C obsažený v přípravku se tak optimálně zužitkovává a dokáže zajistit vysokou hladinu vitaminu C v organismu na delší dobu. Díky efektivnímu vstřebávání je lipozomální vitamin C zároveň šetrný k zažívacímu ústrojí.

VITAMIN C LZE V ORGANISMU ZMĚŘIT DÍKY STRIPU URO-C-KONTROL
Pokud jde o projevy nedostatku vitaminu C, nestačí spoléhat na klinické příznaky, protože to už je většinou pozdě. K dispozici je dostupná a pohodlná metoda orientačního stanovení koncentrace vitaminu C v moči.

Tekutá forma Lipo-C-Askor obsahuje unikátní indikátorové proužky (stripy) Uro-C-Kontrol, které vyrábí společnost inPHARM u svého smluvního dodavatele v USA. Metoda je založena na působení komplexního chelatačního činidla s barevným indikátorem, reagujícím úměrně koncentraci vitaminu C změnou barevného odstínu. Na obalu je umístěna stupnice, s níž je zbarvení proužku (půl minuty po namočení v čerstvé moči) porovnáváno.

Hladinu vitaminu C v organismu si tedy může orientačně změřit každý sám, a to prostřednictvím jeho podílu v moči. Pokud tento podíl odpovídá žádoucí kvantitě, kterou na stripu URO-C-KONTROL indikuje žlutá barva, pak je v daný moment v organismu dost vitaminu C jak pro antioxidační působení, tak pro imunitní, nervový a kardiovaskulární systém. Jinými slovy, užívání vitaminu C je správně nastaveno a v tomto režimu je nutné pokračovat, jelikož vitamin C je fyziologická látka, kterou si organismus neumí sám vytvořit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.