Náplasti na bolest pohybu LENI aneb příroda si s pohybem rozumí

Když člověka začnou bolet klouby, šlachy, svaly a jejich úpony, bývá to často na dlouhou dobu. A právě tato bolest nutí k hledání jiných než klasických léků, neboť ty mají při delším užívání nezanedbatelné nežádoucí účinky. U zdravotnického prostředku Leni Complex náplast se však díky přírodním látkám, jež obsahuje, žádné neprokázaly.   

V prevenci a léčbě poruch pohybového aparátu tvoří fytoterapeutický přístup vhodné doplnění standardní terapie. V případě, že ta (např. nesteroidní antirevmatika) díky obsahu některých tělu cizích látek negativně působí na žaludek, játra a ledviny, může se fytoterapie stát i hlavní léčebnou strategií.

Extrakt z kořene harpagovníku ležatého (tzv. ďáblův dráp) obsahuje mj. flavonoidy a glykosidy (např. harpagosid), jež tlumí zánět i bolest. Tradičně se užívá při zánětech kloubů a při svalových bolestech. Snižuje bolestivost u pacientů s osteoartrózou páteře, kyčelního či kolenního kloubu. Extrakt je účinný i u pacientů s nespecifickými bolestmi bederní páteře.

Extrakt z pryskyřice stromu kadidlovníku pilovitého obsahuje boswellové kyseliny, které působí protizánětlivě a protibolestivě u zánětlivých i degenerativních kloubních onemocnění, navíc zvyšují ochranu žaludeční sliznice, což má svůj význam při souběžném užívání nesteroidních antirevmatik (NSA). U pacientů s osteoartrózou snižuje bolestivost (srovnatelně s NSA) a zlepšuje kloubní funkci. Pozitivní efekt byl prokázán také u revmatoidní artritidy.

Další užívanou látkou je pycnogenol - extrakt z kůry borovice přímořské. Obsahuje procyanidiny, které mají protizánětlivý a antioxidační účinek, chrání kloubní chrupavku také tím, že brání degradaci kolagenu a elastinu. Ve studiích u pacientů s gonartrózou snižoval pycnogenol bolestivost a zlepšoval funkci kloubu.

Kapsaicin je látka obsažená v paprikách. Způsobuje přechodnou stimulaci zakončení senzorických nervových vláken s uvolňováním tzv. substance P a tím působí protibolestivě. Zvýšené prokrvení vede k podpoře odplavování mediátorů bolesti a přívodu protizánětlivých látek. Používá se k lokální léčbě různých bolestivých syndromů, např. při revmatoidní artritidě a osteoartróze.

Extrakt z květů a nati tužebníku jilmového se používá tradičně jako prostředek proti zánětu a bolesti při zánětlivých kloubních onemocněních. Silice z listů eukalyptu obsahuje monoterpeny, které zasahují do metabolismu mediátorů zánětu a působí protizánětlivě, chladivě a protibolestivě.

Uvedené látky obsahuje zdravotnický prostředek LENI náplasti, působící v místě bolesti díky okluzivnímu efektu protibolestivě, s podpůrnými výše popsanými účinky na pojivové tkáně pohybového ústrojí. Náplast se aplikuje 1krát denně až do odeznění příznaků.

Odborná redakce Edukafarm

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení