Náplasti na bolest pohybu LENI aneb příroda si s pohybem rozumí

Když člověka začnou bolet klouby, šlachy, svaly a jejich úpony, bývá to často na dlouhou dobu. A právě tato bolest nutí k hledání jiných než klasických léků, neboť ty mají při delším užívání nezanedbatelné nežádoucí účinky. U zdravotnického prostředku Leni Complex náplast se však díky přírodním látkám, jež obsahuje, žádné neprokázaly.   

V prevenci a léčbě poruch pohybového aparátu tvoří fytoterapeutický přístup vhodné doplnění standardní terapie. V případě, že ta (např. nesteroidní antirevmatika) díky obsahu některých tělu cizích látek negativně působí na žaludek, játra a ledviny, může se fytoterapie stát i hlavní léčebnou strategií.

Extrakt z kořene harpagovníku ležatého (tzv. ďáblův dráp) obsahuje mj. flavonoidy a glykosidy (např. harpagosid), jež tlumí zánět i bolest. Tradičně se užívá při zánětech kloubů a při svalových bolestech. Snižuje bolestivost u pacientů s osteoartrózou páteře, kyčelního či kolenního kloubu. Extrakt je účinný i u pacientů s nespecifickými bolestmi bederní páteře.

Extrakt z pryskyřice stromu kadidlovníku pilovitého obsahuje boswellové kyseliny, které působí protizánětlivě a protibolestivě u zánětlivých i degenerativních kloubních onemocnění, navíc zvyšují ochranu žaludeční sliznice, což má svůj význam při souběžném užívání nesteroidních antirevmatik (NSA). U pacientů s osteoartrózou snižuje bolestivost (srovnatelně s NSA) a zlepšuje kloubní funkci. Pozitivní efekt byl prokázán také u revmatoidní artritidy.

Další užívanou látkou je pycnogenol - extrakt z kůry borovice přímořské. Obsahuje procyanidiny, které mají protizánětlivý a antioxidační účinek, chrání kloubní chrupavku také tím, že brání degradaci kolagenu a elastinu. Ve studiích u pacientů s gonartrózou snižoval pycnogenol bolestivost a zlepšoval funkci kloubu.

Kapsaicin je látka obsažená v paprikách. Způsobuje přechodnou stimulaci zakončení senzorických nervových vláken s uvolňováním tzv. substance P a tím působí protibolestivě. Zvýšené prokrvení vede k podpoře odplavování mediátorů bolesti a přívodu protizánětlivých látek. Používá se k lokální léčbě různých bolestivých syndromů, např. při revmatoidní artritidě a osteoartróze.

Extrakt z květů a nati tužebníku jilmového se používá tradičně jako prostředek proti zánětu a bolesti při zánětlivých kloubních onemocněních. Silice z listů eukalyptu obsahuje monoterpeny, které zasahují do metabolismu mediátorů zánětu a působí protizánětlivě, chladivě a protibolestivě.

Uvedené látky obsahuje zdravotnický prostředek LENI náplasti, působící v místě bolesti díky okluzivnímu efektu protibolestivě, s podpůrnými výše popsanými účinky na pojivové tkáně pohybového ústrojí. Náplast se aplikuje 1krát denně až do odeznění příznaků.

Odborná redakce Edukafarm

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.