Trápí vás bolest kolene? Mohou pomoci kolagenové MD injekce.

Stále mě bolí koleno a při pohybu otéká. Beru ibuprofen a příležitostně mi můj doktor udělá obstřik kortikoidy. To sice pomůže, ale za krátkou dobu se bolest i otok vrátí.  Existuje nějaká jiná možnost léčby?

Pro gonartrózu je typická destrukce kloubní chrupavky a kloubní hypermobilita, proto koleno při pohybu otéká. Léčebně se podávají zejména antirevmatika k tlumení bolesti, kyselina hyaluronová pro viskosuplementaci chrupavky, kortikoidy ad. Nicméně tyto přístupy jsou schopny pouze tlumit příznaky, neřeší příčinu artrózy.  Ta se uplatňuje především ve vyšším věku 50+, protože se rapidně snižuje novotvorba kolagenu, jenž je základní stavební jednotkou všech tkání pohybového aparátu.    

Samozřejmě pokud je novotvorba kolagenu nedostačující, pak ochabují kolagenová vlákna, respektive snižuje se pevnost a pružnost šlach i vazů a dochází k destrukci kloubní chrupavky. Radikální zlepšení může přinést tropokolagen, který v injekčním podání stimuluje novotvorbu kolagenu v místě aplikace, přičemž zpevňuje a posiluje kloubní pouzdro, vazy a šlachy včetně kloubní chrupavky. Výsledkem je ústup bolestí a výrazné zlepšení pohyblivosti kloubů (koleno, kyčel, rameno, páteř, malé klouby rukou).

Efekt lokálně podané tropokolagenové MD injekce lze zvýšit užíváním lipozomální formy vitaminu C (Lipo-C-Askor), jenž má zásadní vliv na tvorbu kolagenu v celém organismu. Uvedená injekce je velmi šetrná, většinou se aplikuje podkožně do několika míst v oblasti kloubu. Tuto terapii provádí např. inPHARM CLINIC v Jesenici u Prahy (recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 416 990, 724 521 161).   

Seznam proškolených lékařů používající naše MD injekce naleznete zde http://www.inpharm.cz/seznam-lekaru-proskolenych-v-terapii-pomoci-md/moravskoslezsky

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.