Jak pomoci při průjmech a střevních potížích přírodní cestou

Na vaše dotazy odpovídá PharmDr. Zdeněk Procházka, ředitel společnosti Edukafarm 

Moje dvouletá dcera měla nedávno silný průjem. Jsme před dovolenou, a proto chci vědět, existuje-li pro děti nějaký přípravek, se kterým je dobrá zkušenost. 

Evropská společnost pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu (ESPGHAN) doporučuje podávání probiotik jako velmi účinného, efektivního a zároveň mimořádně šetrného prostředku pro potlačení akutního průjmu u dětí, protože probiotika tvoří součást vlastní střevní mikroflóry zdravých jedinců.

Zásadní význam při používání probiotik u dětí má jejich léková forma, která by do tří let věku dítěte měla být tekutá. Bohužel, ve vlhkém prostředí probiotika hynou a ztrácejí svůj regenerační efekt při průjmu. Tento problém je ale například u přípravku Enterina vyřešen – probiotika jsou uložena samostatně v uzávěru  lahvičky a do tekutého prostředí v lahvičce jsou přenášena až bezprostředně před užitím. Tím se řeší zásadní problém životaschopnosti probiotik, která v Enterině doplňují vitaminy skupiny B, vitamin K a koncentrovaná šťáva z plodů borůvek. 

Dá se tedy říci, že nejen léková forma, ale také složení je 
u Enteriny pro děti správně nastavené, jelikož působí na obnovu střevní mikroflóry, eliminuje poruchy vstřebávání ze střev, což je u dětského střevního dyskomfortu zásadní. Enterina je k dostání v každé lékárně anebo na www.jakdelezit.cz.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení