Jak pomoci při průjmech a střevních potížích přírodní cestou

Na vaše dotazy odpovídá PharmDr. Zdeněk Procházka, ředitel společnosti Edukafarm 

Moje dvouletá dcera měla nedávno silný průjem. Jsme před dovolenou, a proto chci vědět, existuje-li pro děti nějaký přípravek, se kterým je dobrá zkušenost. 

Evropská společnost pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu (ESPGHAN) doporučuje podávání probiotik jako velmi účinného, efektivního a zároveň mimořádně šetrného prostředku pro potlačení akutního průjmu u dětí, protože probiotika tvoří součást vlastní střevní mikroflóry zdravých jedinců.

Zásadní význam při používání probiotik u dětí má jejich léková forma, která by do tří let věku dítěte měla být tekutá. Bohužel, ve vlhkém prostředí probiotika hynou a ztrácejí svůj regenerační efekt při průjmu. Tento problém je ale například u přípravku Enterina vyřešen – probiotika jsou uložena samostatně v uzávěru  lahvičky a do tekutého prostředí v lahvičce jsou přenášena až bezprostředně před užitím. Tím se řeší zásadní problém životaschopnosti probiotik, která v Enterině doplňují vitaminy skupiny B, vitamin K a koncentrovaná šťáva z plodů borůvek. 

Dá se tedy říci, že nejen léková forma, ale také složení je 
u Enteriny pro děti správně nastavené, jelikož působí na obnovu střevní mikroflóry, eliminuje poruchy vstřebávání ze střev, což je u dětského střevního dyskomfortu zásadní. Enterina je k dostání v každé lékárně anebo na www.jakdelezit.cz.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.