Jak na bolest kyčelního kloubu.

 hip

Zejména při pohybu mně bolí kyčelní kloub. V jedné poradně jste popisoval injekční podání kolagenu na bolestivé koleno. Moje sousedka to zkusila a velmi si to chválí. Myslíte, že by tyto injekce pomohly i na kyčelní kloub?    

Ano, injekční podání kolagenu má stejný efekt na úrovni kolenního i kyčelního kloubu, protože zpevňuje ochablé kloubní systémy, posiluje kloubní pouzdra, vazy a šlachy včetně kloubní chrupavky. Výsledkem je ústup bolestí a výrazné zlepšení pohyblivosti kloubů. Efekt lokálně podané injekce lze zvýšit užíváním lipozomální formy vitaminu C, jenž má zásadní vliv na tvorbu kolagenu v celém organismu.  

Zásadním benefitem daného terapeutického přístupu je léčba bolesti pohybového aparátu bez alergických reakcí, nežádoucích účinků a bez rizika lékových interakcí, jelikož kolagen je tělu vlastní látka, jež nezasahuje do účinnosti ostatních léčiv (např. warfarinu, analgetik ad.). Velmi dobré výsledky jsou s injekcí Guna MD HIP u artrózy kyčelního kloubu, a to již po 4. až 5. injekční aplikaci. Uvedený injekční přípravek obsahuje nejen kolagen, ale také fosforečnan vápenatý. Obě látky v kombinaci posilují adekvátní mineralizaci kostí, které tvoří kyčelní kloub, dodávají jim pevnost a ohebnost.

Uvedená injekce je velmi šetrná a nebolestivá, většinou se aplikuje podkožně do několika míst v oblasti kyčelního kloubu. Tuto terapii provádí například prim. MUDr. Hana Jarošová ve zdravotnickém zařízení inPHARM CLINIC v Jesenici u Prahy (recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 416 990, 724 521 161).   

Zde je seznam zkušených lékařů, kteří jsou proškoleni v terapii pomocí MD kolagenových injekcí:

http://www.inpharm.cz/seznam-lekaru-proskolenych-v-terapii-pomoci-md/

Na Vaše dotazy odpovídá PharmDr. Zdeněk Procházka, ředitel Edukafarm

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.