Prevence zánětu horních cest dýchacích

Vždy někdo z rodiny „zatáhne“ domů nějaký bacil a pak si ho předáváme. Většinou to odnesou horní cesty dýchací. Existuje nějaký preventivní obranný mechanismus?

Nejčastějšími původci zánětů horních i dolních cest dýchacích včetně zánětu středouší jsou různé typy bakterií a virů. Pokud je četnost respiračních infekcí zvýšená, souvisí to obvykle s nedostatečnou funkcí imunitního systému. Proto je vhodné kombinovat účinné látky, které podporují imunitu na úrovni střevní a systémové.

Propolis E.P.I.D. změní organismus v nedobytnou pevnost

Existuje celá řada postupů, jak se bránit proti virům a bakteriím, nicméně příkladem mohou být  zkušenosti italského pediatra prof. Dr. Briga, jak je prezentoval nedávno na konferenci v Praze. Jedná se o preventivní užívání nealergenního propolisu E.P.I.D. (Prevapis sirup), jenž italští pediatři označují jako přírodní „antibiotikum“, které změní organismus v nedobytnou pevnost. Faktem je, že včely mají díky propolisu úl bez choroboplodných zárodků. Zatímco dospělým jsou určeny šumivé tablety, dětem lze doporučit 1 lžičku sirupu denně, a to minimálně po dobu 3 měsíců.

Propolis E.P.I.D. a liposomální vitamin C mají synergický vliv na imunitu

Do kombinace k propolisu E.P.I.D. je vhodné přidat liposomální formu vitaminu C (Lipo-C-Askor), která se oproti obyčejným perorálním přípravkům několikanásobně více vstřebává do organismu, přičemž udržuje jeho dostatečnou pohotovostní kapacitu v krevní plasmě. Tato kapacita je důležitá pro vybalancování imunitního systému tak, aby na jedné straně podporoval buněčnou imunitu proti infekcím a na straně druhé oslaboval její nežádoucí hyperaktivitu způsobující alergické reakce. V případě zvýšených nároků na organismus například při pobytu ve školce lze doporučit dětem denně 1 kapsli nebo v nápoji rozmíchat tekutou formu (třetinu čajové lžičky). Liposomální vitamin C je vhodný i pro dospělé, a to v dávkování 2x 2 kapsle denně anebo 2x denně celou kávovou lžičku, respektive 5ml tekuté formy.

Kombinace propolisu a vitaminu C potvrzena klinickou studií

Uvedená kombinace propolisu s vitaminem C, mající synergický vliv na imunitu, byla použitá v dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii. Do studie bylo zařazeno 430 dětí  ve věku 1-5 let. Výsledky ukázaly, že 12týdenní podávání významně snížilo výskyt respiračních infekcí v zimní sezóně, a pokud se vyskytly, jejich trvání se zkrátilo. Snížil se i výskyt zánětů středního ucha (o 68 %) a významně se snížila spotřeba antibiotik.

Základ obranyschopnosti tvoří dobře fungující střevní imunita

K uvedeným látkám je ideální přidat probiotika, jež mají schopnost regenerovat střevní mikroflóru na fyziologickou úroveň a tak zároveň normalizovat střevní imunitu. Z hlediska střevní sliznice je podávání probiotik žádoucí a bezpečné, jelikož probiotika sama tvoří součást vlastní střevní mikroflóry zdravých jedinců. Ideální jsou probiotika obohacená o vitaminy skupiny B a vitamin K, protože podporují regeneraci střevní sliznice, snižují únavu a vyčerpání, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Velkým přírodním pomocníkem jsou také borůvky, protože díky tříslovinám, organickým kyselinám, vitaminům, minerálům a dalším látkám dokážou vázat a odvádět z organismu škodlivé látky a též mírnit zánět a dráždivost střevní sliznice. Zmíněné složení obsahuje například Enterina.  

Kde si mohu přípravky zakoupit?

Obě formy Lipo-C-Askor, Prevapis sirup i Enterinu je možné zakoupit v lékárně anebo objednat na těchto kontaktech: tel.: 241 432 133, 224 252 435, e-mail: objednávky@inpharm.cz. Přímo si lze dané přípravky zakoupit a vyzvednout i ve zdravotnickém zařízení inPHARM CLINIC v Jesenici u Prahy, jež se zabývá také nitrožilní aplikací vitaminu C  (recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 416 990, 724 521 161).

Článek připravila odborná redakce Edukafarm

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení