Nové možnosti léčby bolesti pohybového aparátu

Až 80 % bolestí pohybového aparátu se týká bolestí zad. A právě v případě bolestí zad byla nedávno publikovaná metaanalýza, jež vycházela z 5.208 studií a zkoumala, zda analgetika, jako paracetamol, opioidy a nesteroidní antirevmatika (ibuprofen ad.), jsou dostatečně účinná. Metaanalýza přinesla šokující výsledek: tyto léky v redukci bolesti zad nejsou účinnější než placebo, ovšem na druhou stranu způsobují při dlouhodobém podávání skutečně závažné nežádoucí účinky, které poškozují zejména játra, ledviny a žaludek. Nelze se tedy divit, že autoři zmíněné práce vyzývají odborníky, aby urgentně zavedli do praxe nové léky.

Existují nové a účinné léky na bolesti pohybového aparátu?

 

Otázkou je, jestli opravdu existují na bolesti pohybového aparátu nové přípravky, které by byly účinné a zároveň bezpečné. Zejména starší lidé často trpí bolestmi kotníku, kolene, kyčle, ramene, malých kloubů ruky anebo již řečenými bolestmi zad. Často tito senioři také berou warfarin, jehož kombinace s jinými léky je velmi často nemožná. Přesto lze říci, že nové, velmi účinné a bezpečné léky existují a jsou založeny na injekčním podání tropokolagenu. Tato látka vede v místě podání k novotvorbě kolagenu, jenž zpevňuje kloubní systémy, posiluje kloubní pouzdra, vazy a šlachy včetně kloubní chrupavky. Výsledkem je ústup bolestí a výrazné zlepšení pohyblivosti kloubů. Efekt lokálně podané injekce lze zvýšit perorálním užíváním lipozomální formy vitaminu C (Lipo-C-Askor), což má zásadní vliv na tvorbu kolagenu v celém organismu.  

 

V čem spočívá zásadní benefit kolagenových injekcí?

 

Zásadním benefitem daného terapeutického přístupu je léčba bolestí pohybového aparátu bez alergických reakcí, nežádoucích účinků a bez rizika lékových interakcí, jelikož kolagen je tělu vlastní látka a základní stavební jednotka tkání pohybového aparátu, jež nezasahuje do účinnosti ostatních léčiv (např. warfarinu, analgetik ad.). Například ve vztahu k terapii bolestí kotníku, kolene a ramene, velmi dobré výsledky prezentovali italští a čeští ortopedi nedávno na mezinárodní konferenci v Praze. Jedná se o MD Tissue, jenž obsahuje nejen tropokolagen, ale také hořčík a vitaminy skupiny B, které napomáhají restrukturalizaci pojiva, nervové a svalové tkáně, přičemž spolu s tropokolagenem vedou k vyšší míře hojení a ústupu bolesti. Obdobné výsledky byly prezentovány také u bolestí zad.

 

Mohu si nové injekce objednat, popřípadě kde se aplikují?

 

Uvedená injekce je velmi šetrná a nebolestivá, většinou se aplikuje podkožně do několika míst v oblasti postiženého kloubu. Tuto terapii provádí například zdravotnické zařízení inPHARM CLINIC v Jesenici u Prahy (recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 416 990, 724 521 161). MD injekce, stejně jako Lipo-C-Askor, je možné zakoupit také v lékárně anebo objednat na těchto kontaktech: tel.: 241 432 133, 224 252 435, e-mail: objednávky@inpharm.cz.

Článek připravila odborná redakce Edukafarm.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení