O nás

Společnost inPHARM, která provozuje tento e-shop, byla založena v roce 1993. V současnosti působí v České republice a na Slovensku a má své reprezentativní zastoupení v Praze a Bratislavě. Sklad léčiv je umístěn v Brně. Hlavní náplní společnosti inPHARM je vývoj a distribuce v oblasti léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňků stravy. Strategie společnosti je založena zejména na prezentaci vysoce kvalitních přípravků, které uvádí na farmaceutický trh. Největšími zahraničními partnery společnosti inPHARM jsou například farmaceutické společnosti Guna (Itálie), Specciasol (Itálie), nebo italská Erbenobily.

Prioritou pro uvedení na trh s léky je vždy účinnost a bezpečnost daných přípravků tak, aby se odborník mohl spolehnout na jejich deklarovanou kvalitu a aby jejich nežádoucí účinky se blížily pokud možno k nule. Z tohoto hlediska lze považovat za výjimečný projekt fyziologické regulační medicíny, která je založena na obnově fyziologického stavu nemocného organismu. Děje se tak za pomoci stejných biologicky aktivních molekul, jež jsou přítomny v lidském těle.

Tato medicína tedy pracuje s posledními poznatky molekulární biologie na úrovni komunikačních molekul, které reprezentují systém nervový (neuropepetidy), endokrinní (hormony) a imunitní (cytokiny). Je známo, že regulační molekuly mají rozhodující význam pro zdraví jedince. Nemoc je dnes vnímána jako vyjádření změn v jejich koncentracích. A právě fyziologická regulační medicína umožňuje podání nízkých dávek hormonů, neuropeptidů, cytokinů a růstových faktorů k dosažení srovnatelných terapeutických výsledků jako při podávání těchto látek ve farmakologické (vyšší) koncentraci, avšak bez nežádoucích účinků.

Naše cíle

  • vyvíjet a distribuovat kvalitní, účinné a bezpečné přípravky
  • zajišťovat jejich dobrou dostupnost pro lékaře, lékárníky i veřejnost
  • integrovat odborníky z oblasti medicíny, farmacie a marketingu a jejich prostřednictvím podporovat používání účinné a bezpečné medicíny
  • podporovat kvalitní systém postgraduálního vzdělávání lékařů a lékárníků
  • podporovat informovanost široké veřejnosti o nejnovějších poznatcích v oblasti zdraví a léků

inPHARM dnes představuje plně profesionální farmaceutickou firmu, která stojí na jasně deklarované koncepci, jejíž základ tvoří bezpečné a inovativní přípravky, jejichž mechanismus účinku je založen na regulaci fyziologických funkcí, respektive na dosažení fyziologického stavu u nemocného organismu. inPHARM tedy reprezentuje strategii, která vychází z hlubokého poznání odborné problematiky farmakoterapie té či oné nemoci, její léčbu studuje ve všech souvislostech.

Tento přístup je v dnešní době vysoce nepopulární, jelikož téměř vše kolem nás je založeno na povrchní a veskrze komerční lince, která často zastíní pravdivou realitu, že dnešní léčba je mnohdy založena na pouhopouhém odstranění příznaků nemoci a nikoliv její příčiny, že téměř vždy je taková povrchní léčba vykoupena vážnými nežádoucími účinky, že je drahá a de facto ekonomicky likviduje zdravotní systémy západní medicíny. Ovšem taková farmakoterapie je hrazena z prostředků zdravotního pojištění, systém zdravotní péče je na ní závislý, a proto neustále přežívá. Jistě tato přísná kritika neplatí ad absurdum, přesto je každá iniciativa přinášející šetrnou a inovativní léčbu vysoce žádoucí. A toto je cesta, po které jde inPHARM… 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.