ERBENOBILI - D-nobile

Kód: 677
Novinka Tip
275 Kč
Skladem

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu, normální hladině vápníku v krvi, udržení normálního stavu kostí a zubů a normální činnosti svalů. Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: Vitamin D3 (cholekalciferol) z lišejníku dutohlávky sobí (Cladonia rangiferina), aditivum: extra panenský olivový olej.

Balení: Skleněná lahvička 30 ml.

Forma: Kapky.

Dávkování a způsob podání: U dětí v podzimním a zimním období 5 kapek denně (odpovídá 500 IU vitaminu D), u dospívajících a dospělých 10 až 20 kapek denně (odpovídá 1000 až 2000 IU vitaminu D).

Charakteristika: Vitamin D se vyskytuje ve dvou hlavních izoformách: jako vitamin D3 (cholekalciferol) a vitamin D2 (ergokalciferol). I když obě formy vstupují v těle do stejných biochemických reakcí (přeměny na kalcidiol v játrech, a dále přeměny na účinný metabolit kalcitriol v ledvinách), bylo prokázáno, že vitamin D3 (cholekalciferol), který je účinnou látkou přípravku D- Nobile, je podstatně účinnější. Jeho zdrojem jsou některé potraviny živočišného původu (mořské ryby), v přípravku D-Nobile je však přítomen cholekalciferol původu rostlinného (z lišejníku Cladonia rangiferina), což má výhodu např. pro vegetariány a vegany.

Hlavní význam vitaminu D spočívá v udržování homeostázy vápníku a fosforu, což má zásadní význam pro pevnost kostí. Zvyšuje absorbci kalcia v tenkém střevě a ledvinách, podporuje mineralizaci kostí, potlačuje vliv parathormonu, který indukuje resorpci kostí. Vitamin D tedy brzdí odbourávání kostní tkáně a podporuje její obnovu. Vitamin D dále přispívá k normální funkci protiinfekční imunity svým působením na imunitní buňky (např. makrofágy, T a B lymfocyty) a podporou tvorby antimikrobiálních peptidů. K dalším prospěšným účinkům vitaminu D patří podpora funkce kardiovaskulárního systému (prostřednictvím působení na myokard a buňky cév), podpora funkce svalové tkáně a antidiabetické účinky (podpora funkce beta buněk pankreatu a působení proti inzulinové rezistenci). Nedostatek vitaminu D vede především k poruchám mineralizace kostí, což se projevuje u dětí křivicí (rachitidou), u dospělých osteomalacií. Zvyšuje se riziko infekčních chorob, klesá svalová síla a zvyšuje se riziko pádů u starších osob. Může dojít i k dalším poruchám, vyplývajícím z mnohotvárného významu tohoto vitaminu. Zdrojem vitaminu D je pro člověka částečně tvorba v kůži působením slunečního záření (tato schopnost bývá u seniorů snížená). Dalším zdrojem je potrava. Nejméně dvě třetiny všech lidí, kteří žijí v severních zeměpisných šířkách, mají (především v zimních měsících) nedostatek vitaminu D. 

Jako vitamin rozpustný v tucích potřebuje vitamin D pro adekvátní vstřebávání ze střeva přítomnost tuku. V přípravku D-Nobile je obsažen extra panenský olivový olej, který má vysoký obsah prospěšných složek, např. antioxidačně působícího hydroxytyrosolu, u kterého byly prokázány např. kardioprotektivní vlastnosti. Jak uvádí výrobce přípravku, synergie mezi účinky vitaminu D a účinky olivového oleje přináší výhodu kombinace prospěšných účinků obou komponent.

Statut přípravku: Doplněk stravy.

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení