ERBENOBILI - D-nobile

Kód: 677
Tip
319 Kč
Skladem

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu, normální hladině vápníku v krvi, udržení normálního stavu kostí a zubů a normální činnosti svalů. Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: Vitamin D3 (cholekalciferol) z lišejníku dutohlávky sobí (Cladonia rangiferina), aditivum: extra panenský olivový olej.

Balení: Skleněná lahvička 30 ml.

Forma: Kapky.

Dávkování a způsob podání: U dětí v podzimním a zimním období 5 kapek denně (odpovídá 500 IU vitaminu D), u dospívajících a dospělých 10 až 20 kapek denně (odpovídá 1000 až 2000 IU vitaminu D).

Charakteristika: Vitamin D se vyskytuje ve dvou hlavních izoformách: jako vitamin D3 (cholekalciferol) a vitamin D2 (ergokalciferol). I když obě formy vstupují v těle do stejných biochemických reakcí (přeměny na kalcidiol v játrech, a dále přeměny na účinný metabolit kalcitriol v ledvinách), bylo prokázáno, že vitamin D3 (cholekalciferol), který je účinnou látkou přípravku D- Nobile, je podstatně účinnější. Jeho zdrojem jsou některé potraviny živočišného původu (mořské ryby), v přípravku D-Nobile je však přítomen cholekalciferol původu rostlinného (z lišejníku Cladonia rangiferina), což má výhodu např. pro vegetariány a vegany.

Hlavní význam vitaminu D spočívá v udržování homeostázy vápníku a fosforu, což má zásadní význam pro pevnost kostí. Zvyšuje absorbci kalcia v tenkém střevě a ledvinách, podporuje mineralizaci kostí, potlačuje vliv parathormonu, který indukuje resorpci kostí. Vitamin D tedy brzdí odbourávání kostní tkáně a podporuje její obnovu. Vitamin D dále přispívá k normální funkci protiinfekční imunity svým působením na imunitní buňky (např. makrofágy, T a B lymfocyty) a podporou tvorby antimikrobiálních peptidů. K dalším prospěšným účinkům vitaminu D patří podpora funkce kardiovaskulárního systému (prostřednictvím působení na myokard a buňky cév), podpora funkce svalové tkáně a antidiabetické účinky (podpora funkce beta buněk pankreatu a působení proti inzulinové rezistenci). Nedostatek vitaminu D vede především k poruchám mineralizace kostí, což se projevuje u dětí křivicí (rachitidou), u dospělých osteomalacií. Zvyšuje se riziko infekčních chorob, klesá svalová síla a zvyšuje se riziko pádů u starších osob. Může dojít i k dalším poruchám, vyplývajícím z mnohotvárného významu tohoto vitaminu. Zdrojem vitaminu D je pro člověka částečně tvorba v kůži působením slunečního záření (tato schopnost bývá u seniorů snížená). Dalším zdrojem je potrava. Nejméně dvě třetiny všech lidí, kteří žijí v severních zeměpisných šířkách, mají (především v zimních měsících) nedostatek vitaminu D. 

Jako vitamin rozpustný v tucích potřebuje vitamin D pro adekvátní vstřebávání ze střeva přítomnost tuku. V přípravku D-Nobile je obsažen extra panenský olivový olej, který má vysoký obsah prospěšných složek, např. antioxidačně působícího hydroxytyrosolu, u kterého byly prokázány např. kardioprotektivní vlastnosti. Jak uvádí výrobce přípravku, synergie mezi účinky vitaminu D a účinky olivového oleje přináší výhodu kombinace prospěšných účinků obou komponent.

Statut přípravku: Doplněk stravy.

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.