Lipo C Askor Junior

Kód: 347
Akce Novinka Tip Sleva
Značka: Inpharm
359 Kč –25 %
lipo c askor junior urockontrol
359 Kč –25 % 269 Kč
Skladem

Lipo C Askor Junior tekutý pro děti se sladidlem z rostliny stévie, 110 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení: 110 ml

Dávkování: pokud není stanoveno jinak, dětem od 3 do 6 let věku lze podávat 1–2x denně odměrku naplněnou po rysku 1–2 ml (50–100 mg vitaminu C).
Dětem od 6 let lze podávat 1–2x denně odměrku naplněnou po rysku 2–4 ml (100–200 mg vitaminu C).

Složení: RosaCelip-LD® obsahuje 50 mg vitaminu C (62,5 % RHP) v jedné dávce (1 ml), citrusové bioflavonoidy, suchý extrakt plodu růže šípkové - 10 mg, mastné kyseliny a koncentrát jablečné šťávy - 50 mg. Přesné složení – viz obal.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Doplněk stravy nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!

 

Obsahuje vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku a tukové látky z rostlinných zdrojů. Jde o výsledek spojení tradičních znalostí a moderní technologie vyvinuté americkými a českými odborníky, přičemž uvedené složení bylo formulováno pod názvem RosaCelip-LD®. Přečtěte si prosím pozorně následující text, který obsahuje důležité informace o doplňcích stravy řady LIPO C ASKOR. Další informace najdete na stránkách www.inpharm.cz a www.lipocaskor.cz.

 

O lipozomální technologii

Lipozomální technologie je jednou z průlomových technologií používaných ve farmacii a v potravinářství, pomocí níž lze důležité účinné látky dodat v dostatečném množství přímo k příslušným orgánům a tak zvýšit jejich biologickou dostupnost. Tato technologie totiž umožňuje pozvolné uvolňování a cílený transport v organismu, protože zajišťuje vynikající vstřebávání účinné látky ze zažívacího traktu do krve.

Lipozomální vstřebávání není ničím neznámým ani v přírodě: například v mateřském mléce jsou živiny chráněny tukovými látkami (fosfolipidy), aby je organismus kojence dokázal co nejlépe vstřebat a zužitkovat.

Lipozomální vstřebávání je v případě RosaCelip-LD® pro vitamin C zásadní z hlediska jeho ochrany v rámci distribuce přes žaludek do střev a biodostupnost pro imunitní, nervové a další buňky. Lipozomální vstřebávání ze střeva do krve není omezováno střevními transportéry (jako je tomu u běžných perorálních forem včetně forem s pozvolným uvolňováním bez lipozomálního vstřebávání). RosaCelip-LD® tak udržuje oproti běžnému vitaminu C v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

 

Problematické vstřebávání vitaminu C několikanásobně zlepšuje RosaCelip-LD®   

Organismus je schopen vstřebávat vitamin C ze střeva do krevní plasmy jen v omezené míře, takže přebytečné množství, které se po perorálním požití nedokáže vstřebat, je během několika hodin vyloučeno stolicí. Výzkumy ukazují, že po jednorázovém požití například 1000 mg klasického vitaminu C se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho například na úrovni imunitního či nervového systému zužitkovat. Nadto neabsorbovaný vitamin C zůstává ve střevě a v jeho prostředí dráždí žaludek, způsobuje průjem a může se měnit na oxalát, který se vylučuje ledvinami, přičemž právě oxalát (nikoliv vitamin C) zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Jak ukázaly farmakokinetické studie, lipozomální vstřebávání vitaminu C v RosaCelip-LD® není omezováno střevními transportéry, a proto ani nehrozí kumulace vitaminu C ve střevě, potažmo jeho významná přeměna na oxalát s následnou tvorbou ledvinových kamenů. 

 

Proč je důležité, aby měl náš organismus dostatečný přísun vitaminu C?

Vitamin C je pro náš organismus nezbytnou fyziologickou účinnou látkou, kterou není lidský organismus schopen syntetizovat, a proto jsme odkázáni na jeho každodenní suplementaci.  Vitamin C je potřebný k antioxidační ochraně organismu proti oxidačnímu stresu, k zajištění fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.). Bez vitaminu C by nefungovaly základní buňky imunitního systému (leukocyty) jako fagocyty, které likvidují v organismu všechny cizorodé látky (viry, bakterie ad.). A nefungovala by ani lymfocytová část obranných mechanismů působící například proti nádorovým buňkám. Vysoké koncentrace vitaminu C se udržují také v nervových buňkách, respektive v mozku, přičemž je prokázaný vliv vitaminu C na fungování nervového systému včetně pozitivního vlivu na IQ u školních dětí. Studie ukázaly, že výskyt onemocnění je spojen se sníženou hladinou vitaminu C, jež se často nijak neprojevuje, avšak vede k rozvoji oxidačního stresu, jehož nežádoucí nadbytek poškozuje zdravé buňky, respektive zdravé tkáně, které vede k chronicky zánětlivé a také například alergické reakci. Je prokázáno, že alergická onemocnění často doprovází deficit vitaminu C, přičemž vitamin C (ve vyšších dávkách a liposomální formě, která zajistí dostatečnou biologickou dostupnost) díky svému antioxidačnímu a protizánětlivému působení může přispět ke snížení tíže projevů a proti novému vzplanutí (exacerbaci) alergických onemocnění. Je také prokázáno, že zajištění dostatečně vysoké hladiny vitaminu C v krevní plasmě vede k udržení či obnově fyziologických funkcí, což má zásadní význam pro antioxidační ochranu a normální fungování zdravých imunitních, nervových, jaterních, střevních, svalových a dalších buněk. Teprve nedávno byla objevena zcela překvapivá a zásadní role, kterou má vitamin C pro fungování genů tak, aby embryonální vývoj probíhal normálně, tj. fyziologicky.  Z toho vyplývá důležitost dostatečného příjmu vitaminu C během těhotenství.  Jeho nedostatek může vést ke vzniku vývojových poruch (postihující především mozek, míchu a páteř) a zvýšenému riziku předčasného porodu. Vitamin C díky této takzvané epigenetické roli ovlivňuje vývoj i zdravotní stav po celé dětství, v dospívání a v dospělosti. Jak ukázaly některé studie, u onkologických onemocnění je vlivem nedostatku vitaminu C potlačená aktivní demetylace DNA  v buňce, což může být jedním ze spouštěcích faktorů kancerogeneze. Snížená hladina vitaminu C vede k epigenetickým změnám, které mohou vyústit například v neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova a Alzheimerova nemoc. Existují studie, které prokazují, že normální fyziologická hladina vitaminu C je jedním z faktorů, které působí proti vzniku tohoto onemocnění. Nutno dodat, že většina zvířat si vytváří vitamin C v játrech z glukózy v množství, které odpovídá mnohonásobku denní dávky doporučené pro dítě a dospělého člověka. 

 

Vitamin C a bioflavonoidy z citrusových plodů a extrakt plodu šípku mají synergický vliv na organismus

Do kombinace k lipozomálnímu vitaminu C je vhodné přidat bioflavonoidy z citrusových plodů. Podle současných poznatků mezi obsahové látky patří například citrin, quercetin a rutin. Uvedené obsahové látky mají řadu podpůrných účinků k vitaminu C, a to zejména na úrovni jeho antioxidační ochrany a posílení normální imunity proti respiračním infekcím. Nadto například snižují výskyt oparu, posilují slabé žilní stěny, a proto se často používají u hemeroidů, křečových žil, krvácejících dásní ad. V případě extraktu z plodu šípku patří mezi obsahové látky vitamin A, E, K, vitaminy skupiny B: thiamin, riboflavin, niacin, kyselina pantotenová, pyridoxin. Z minerálů je to vápník, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan. Obsahové látky plodu šípkové růže mají řadu podpůrných účinků k vitaminu C. Především jde o oblast podpory normální funkce imunity (kromě vitaminu C zde hraje roli i např. obsažený zinek, vitamin A a pyridoxin). Důležitý je obsah flavonoidů, anorganických kyselin, které brání oxidaci vitaminu C, udržují jej tak v aktivní formě a zvyšují tím jeho stabilitu. Další obsažené polyfenoly (katechin, quercetin) a karotenoidy (např. lykopen, zeazanthin, lutein) přispívají k synergickému ochrannému antioxidačnímu účinku. Důležitou antioxidační složkou jsou i karotenoidy, např. lykopen, který hraje důležitou roli v kardiovaskulární oblasti. V této souvislosti  studie prokázaly, že extrakt ze šípku podporuje normální funkci oběhového systému (např. tím, že přispívá k normalizaci hladiny cukru a triglyceridů tvořících tukové tkáně); plod šípku může působit také jako růstový faktor pro beta-buňky slinivky břišní. Jak ukázal výzkum, mnohostranné prospěšné účinky plodu šípkové růže nejsou vázány pouze na jednotlivé obsažené látky, ale jsou výsledkem společného synergického působení řady komponent, které vedou především k posílení obranyschopnosti a celkové odolnosti organismu.

 

Návod k použití Uro-C-Kontrol, testovací proužky

Účel použití:

Testovací proužky zdravotnického prostředku pro použití in vitro URO C-KONTROL® slouží k orientačnímu stanovení koncentrace kyseliny askorbové v moči. Výsledek testu hodnotí lékař.

Reagencie:

1 testovací proužek s chelatačním činidlem, polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem.

Mechanismus účinku: Test podává orientační informaci o případném deficitu kyseliny askorbové v organismu a jeho míře. Metoda je založena na působení komplexního chelatačního činidla s polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem, reagujícím úměrně koncentraci kyseliny askorbové změnou barevného odstínu. Testovací proužky jsou tvořeny nosičem z umělé hmoty, na němž je upevněna jedna indikační zóna.

Balení: Balení obsahuje 4 testovací proužky v primárním ochranném obalu (sáček) a přiložený návod k použití.   

Skladování: Výrobek uchovávejte v originálním ochranném obalu při teplotách od 15° C do 30° C. Chraňte před mrazem, vlhkostí a horkem. Výrobek neskladujte v chladničce ani v blízkosti topných těles. Chraňte rovněž před přímým slunečním světlem, aby nedošlo k vyblednutí barevné srovnávací stupnice na obalu.

Upozornění: Jeden testovací proužek je určen k jednorázovému použití. Opakované použití proužku je vyloučeno. Pro správnou funkci výrobku je nutno přesně dodržovat podmínky skladování, postup při odběru vzorků moči i postup testu  a nedotýkat se proužku v místě testovací zóny. Po otevření spotřebujte do 90 dnů. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti na obalu a v případě poškození obalu.

Postup odběru moči: Odeberte moč do suché a čisté sběrné nádoby. Moč neodstřeďujte. Před testováním vzorek dobře promíchejte. Analýza moči musí být provedena neprodleně. Vzorky moči musí být vždy získávány a udržovány za hygienických podmínek.

 

Provedení testu: Bezprostředně před použitím vyjměte proužek z balení. Nedotýkejte se rukou reagenční zóny proužků. Položte proužek svisle do vyšetřované moči na 1-2 sekundy, aby zóna byla smočena močí.  Reagenční zónu proužku lze také nastavit do středního proudu moči. Proužek otřete hranou o okraj odběrové nádoby, aby byla odstraněna přebytečná moč. Položte proužek na vodorovnou, čistou, suchou a savou podložku. Po 30 sekundách vyhodnoťte zbarvení reagenční zóny srovnáním s barevnou stupnicí na obalu. Umělé osvětlení může způsobit zkreslení vyšetření. Jeden testovací proužek není možné použít opakovaně.

Výsledek a objasnění jeho významu: Na obalu je umístěna stupnice, s níž je zbarvení proužku půl minuty po namočení v čerstvé moči porovnáváno. Na stupnici jsou vyznačeny hladiny vitaminu C, a to 1, 10, 20, 50 a 100 mg/dl. Ideální hodnota vitaminu C je 100 mg/dl. Na stupnici je vyznačena žlutou barvou. Ta indikuje, že fyziologické požadavky organismu na antioxidační kapacitu a biochemické reakce (např. na úrovni imunitního, nervového, kardiovaskulárního systému), do kterých vstupuje kyselina askorbová, jsou saturovány. V případě nedostatku vitaminu C, což indikují hodnoty  zeleného zabarvení, je vhodné denní příjem vitaminu C navýšit.

Omezení a možné chyby: Denní močový výdej kyseliny askorbové je závislý na fyziologických požadavcích organismu na ochrannou antioxidační kapacitu a biochemické reakce, do nichž vstupuje kyselina askorbová, přičemž těmto požadavkům musí odpovídat její denní příjem. Je-li moč příliš zředěná, její vzorek nemusí obsahovat dostatečné množství kyseliny askorbové. Z tohoto důvodu je žádoucí odebrat a otestovat první ranní moč, kde koncentrace jednotlivých komponent bývá zpravidla nejvyšší a ustálená. Vliv léčiv nebo jejich metabolitů na obsah kyseliny askorbové není doposud v plné míře objasněn. Citlivost testu může být v průběhu dne ovlivněna variabilitou složení moče. Jako u všech diagnostických testů by definitivní diagnóza neměla být stanovena na základě jediného testu, ale měla by být stanovena výhradně lékařem poté, co byly vyhodnoceny všechny klinické a laboratorní nálezy.

Ochrana zdraví: Výrobek neobsahuje jedovaté látky. Při provádění testu je třeba dbát zásad osobní hygieny.

Likvidace: Vyšetřenou moč vylijte do toaletní mísy a spláchněte. Prázdné obaly a použitý proužek vhoďte do komunálního odpadu.

Výkonnostní charakteristiky: na požádání jsou k dispozici u výrobce

Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Notifikace SÚKL: evidenční číslo 00753117

Výrobce Uro C Kontrol: inPHARM CLINIC s.r.o., V Lipkách 647, Praha 5 - Slivenec, 154 00, Tel.: 241 416 990; www.inpharmclinic.cz     

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení