Lipo C Askor Forte 120 kapslí

Kód: 342
Tip
Značka: Inpharm
679 Kč
Skladem

Lipo-C-Askor Forte, doplněk stravy, 120 kapslí (540mg / 1 kapsle).  Obsahuje RosaCelip-LD® s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery). V jednom balení získáte ideální dávku vitaminu C na 2 měsíce!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučeno: při stavech provázených zvýšenou potřebou obranyschopnosti a odolnosti organismu.

Vitamin C přispívá:

  • k normální funkci imunitního systému,
  • k duševní rovnováze, normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy,
  • k antioxidační ochraně buněk proti oxidačnímu stresu,
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
  • k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
  • ke zvýšenému vstřebávání železa.

Šípková růže přispívá:

  • k přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu,

  • k normální funkci dýchacího systému,

  • k normální činnosti ledvin a k normálnímu trávení. 

 

Složení a dávkování Lipo C Askor Forte

Dávkování: pokud není doporučeno jinak, dospělí 1–2 kapsle 2x denně (ráno nalačno a večer), děti od 6 let 1 kapsli denně, zapít dostatečným množstvím tekutiny, pokud možno ráno nalačno. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Složení: vitamin C (kyselina L-askorbová) - 500 mg (625 % RHP), bioflavonoidy z citrusových plodů - 10 mg, extrakt z plodu šípkové růže - 10 mg, pomocné látky: mastné kyseliny - 20 mg. 

Uchovávání: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě (15–25 °C), chraňte před přímým slunečním zářením.

Objem: 120 kapslí

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Doplněk stravy nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!

LIPOZOMÁLNÍ VSTŘEBÁVÁNÍ A BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST VITAMINU C 

Vitamin C je rozpustný ve vodě, má hydrofilní charakter, a proto jeho vstřebávání ze střeva do krve je omezováno střevní tukovou bariérou a transportéry. Například při jednorázovém požití 1000 mg se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho efektivně zužitkovat. Cílem lipozomální technologie je „propůjčit“ vitaminu C lipofilní charakter a tak zajistit jeho lipozomální způsob vstřebávání, jelikož takové vstřebávání není omezeno v takové míře kapacitou střevních transportních molekul, a zajišťuje vstřebání podstatně většího množství vitaminu C. Lipozomální vstřebávání vitaminu C tak udržuje v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

 LIPO C ASKOR Forte má vysokou biologickou dostupnost

Rozhodujícím faktorem při hodnocení kvality přípravku není ani tak technologie jeho výroby, jako důkaz, že přípravek zajišťuje dostatečně vysoký stupeň biologické dostupnosti, tedy plazmatické hladiny vitaminu C v krvi. Touto problematikou se zabývala publikovaná studie (Boženský a kol., 2021) hodnotící plazmatické koncentrace vitaminu C po jednorázovém podání jedné dávky (1 gramu), přičemž výsledky potvrdily vysokou biologickou dostupnost lipozomálního vstřebávání vitaminu C v případě RosaCelip-LD (Lipo C Askor Forte).

 

Farmakoekonomická analýza ukázala výhodnost Lipo C Askor Forte

Přípravky nejlevnější v absolutní ceně nemusí být nejlevnější z hlediska ceny biologicky dostupného vitaminu C

Farmakoekonomická analýza vycházející ze zmíněné studie byla založená na výsledcích biologické dostupnosti srovnávaných přípravků, jejich aktuální ceny, a to vše přepočítáno na 1 gram. Jinak řečeno, biologická dostupnost přináší jasnou představu, jak nákladný je 1 gram dané formy vitaminu C, vstřebaný a dostupný v organismu. Analýza vycházela z cen uvedených na internetovém portálu Heureka, červen 2021. Výsledky této farmakoekonomické analýzy ukázaly, že jako nejnákladnější se jevil přípravek obsahující  lipozomální formu vitaminu C v poměru 30 % tuku/70 % vitaminu C (= většina přípravků na trhu), kde 1 gram vitaminu C biologicky dostupný v organismu vychází na 4,60 Kč, o něco levnější je nechráněný vitamin C s cenou 4,40 Kč za 1 gram vstřebaného vitaminu, levnější je cena 1 gramu vstřebaného vitaminu C u retardované lékové formy (3,40 Kč) a ekonomicky nejvýhodnější se jeví přípravek Lipo C Askor Forte s cenou 2,40 Kč za 1 gram vstřebaného vitaminu C. Analýza ukázala, že přípravky nejlevnější v absolutní ceně nemusí být nejlevnější z hlediska ceny biologicky dostupného vitaminu C pro organismus. Při farmakoekonomické analýze se přípravek Lipo C Askor Forte jeví jako nejméně nákladný. Navíc je jako jediný na trhu vybaven testovacími proužky URO C KONTROL, jež slouží k orientačnímu stanovení koncentrace vitaminu C v organismu. 

graf

LIPO C ASKOR je vybaven testovacími proužky URO C KONTROL 

Testovací proužky (zdravotnického prostředku pro použití in vitro URO-C-KONTROL®) slouží k orientačnímu stanovení koncentrace kyseliny askorbové v moči. Výsledek testu hodnotí lékař. Půl minuty po namočení v čerstvé moči podává zabarvení proužku orientační informaci  o případném deficitu kyseliny askorbové v organismu a jeho míře.  V ideálním případě (žluté zabarvení) je potřeba v daném dávkování pokračovat anebo v případě nedostatku vitaminu C v organismu (zelené zabarvení) jeho denní dávky navýšit. Tento postup je velmi důležitý, protože denní potřeba a spotřeba vitaminu C v organismu vychází zejména z jeho aktuální psychické a fyzické zátěže. Výsledek a objasnění významu testu - viz příbalový leták.

 

Proč je důležité, aby měl náš organismus dostatečný přísun vitaminu C?

Vitamin C je pro náš organismus nezbytnou fyziologickou účinnou látkou, kterou není lidský organismus schopen syntetizovat, a proto jsme odkázáni na jeho každodenní suplementaci. Vitamin C je potřebný k antioxidační ochraně organismu proti oxidačnímu stresu, k zajištění fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.).  Bez vitaminu C by nefungovaly základní buňky imunitního systému (leukocyty) jako fagocyty, které likvidují v organismu všechny cizorodé látky (viry, bakterie ad.). A nefungovala by ani lymfocytová část obranných mechanismů působící například proti virům, bakteriím a nádorovým buňkám. Vysoké koncentrace vitaminu C se udržují také v nervových buňkách, respektive v mozku, přičemž je prokázaný vliv vitaminu C na fungování nervového systému nejen u dospělých, ale také u školních dětí. 

Vitamin C, bioflavonoidy z citrusových plodů a extrakt šípkové růže mají synergický účinek

Do kombinace k vitaminu C s lipozomálním vstřebáváním je vhodné přidat bioflavonoidy z citrusových plodů, jelikož mají řadu podpůrných účinků k vitaminu C. V případě extraktu z šípkové růže patří mezi obsahové látky vitamin A, E, K, vitaminy skupiny B: thiamin, riboflavin, niacin, kyselina pantotenová, pyridoxin. Z minerálů je to vápník, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan. Jak ukázal výzkum, mnohostranné prospěšné účinky šípkové růže nejsou vázány pouze na jednotlivé obsažené látky, ale jsou výsledkem společného synergického působení řady uvedených komponent, které vedou především k posílení obranyschopnosti a celkové odolnosti organismu.

 

  

Návod k použití Uro-C-Kontrol, testovací proužky

Účel použití:

Testovací proužky zdravotnického prostředku pro použití in vitro URO C-KONTROL® slouží k orientačnímu stanovení koncentrace kyseliny askorbové v moči. Výsledek testu hodnotí lékař.

Reagencie:

1 testovací proužek s chelatačním činidlem, polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem.

Mechanismus účinku: Test podává orientační informaci o případném deficitu kyseliny askorbové v organismu a jeho míře. Metoda je založena na působení komplexního chelatačního činidla s polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem, reagujícím úměrně koncentraci kyseliny askorbové změnou barevného odstínu. Testovací proužky jsou tvořeny nosičem z umělé hmoty, na němž je upevněna jedna indikační zóna.

Balení: Balení obsahuje 4 testovací proužky v primárním ochranném obalu (sáček) a přiložený návod k použití.   

Skladování: Výrobek uchovávejte v originálním ochranném obalu při teplotách od 15° C do 30° C. Chraňte před mrazem, vlhkostí a horkem. Výrobek neskladujte v chladničce ani v blízkosti topných těles. Chraňte rovněž před přímým slunečním světlem, aby nedošlo k vyblednutí barevné srovnávací stupnice na obalu.

Upozornění: Jeden testovací proužek je určen k jednorázovému použití. Opakované použití proužku je vyloučeno. Pro správnou funkci výrobku je nutno přesně dodržovat podmínky skladování, postup při odběru vzorků moči i postup testu  a nedotýkat se proužku v místě testovací zóny. Po otevření spotřebujte do 90 dnů. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti na obalu a v případě poškození obalu.

Postup odběru moči: Odeberte moč do suché a čisté sběrné nádoby. Moč neodstřeďujte. Před testováním vzorek dobře promíchejte. Analýza moči musí být provedena neprodleně. Vzorky moči musí být vždy získávány a udržovány za hygienických podmínek.

 Provedení testu: Bezprostředně před použitím vyjměte proužek z balení. Nedotýkejte se rukou reagenční zóny proužků. Položte proužek svisle do vyšetřované moči na 1-2 sekundy, aby zóna byla smočena močí.  Reagenční zónu proužku lze také nastavit do středního proudu moči. Proužek otřete hranou o okraj odběrové nádoby, aby byla odstraněna přebytečná moč. Položte proužek na vodorovnou, čistou, suchou a savou podložku. Po 30 sekundách vyhodnoťte zbarvení reagenční zóny srovnáním s barevnou stupnicí na obalu. Umělé osvětlení může způsobit zkreslení vyšetření. Jeden testovací proužek není možné použít opakovaně.

Výsledek a objasnění jeho významu: Na obalu je umístěna stupnice, s níž je zbarvení proužku půl minuty po namočení v čerstvé moči porovnáváno. Na stupnici jsou vyznačeny hladiny vitaminu C, a to 1, 10, 20, 50 a 100 mg/dl. Ideální hodnota vitaminu C je 100 mg/dl. Na stupnici je vyznačena žlutou barvou. Ta indikuje, že fyziologické požadavky organismu na antioxidační kapacitu a biochemické reakce (např. na úrovni imunitního, nervového, kardiovaskulárního systému), do kterých vstupuje kyselina askorbová, jsou saturovány. V případě nedostatku vitaminu C, což indikují hodnoty  zeleného zabarvení, je vhodné denní příjem vitaminu C navýšit.

Omezení a možné chyby: Denní močový výdej kyseliny askorbové je závislý na fyziologických požadavcích organismu na ochrannou antioxidační kapacitu a biochemické reakce, do nichž vstupuje kyselina askorbová, přičemž těmto požadavkům musí odpovídat její denní příjem. Je-li moč příliš zředěná, její vzorek nemusí obsahovat dostatečné množství kyseliny askorbové. Z tohoto důvodu je žádoucí odebrat a otestovat první ranní moč, kde koncentrace jednotlivých komponent bývá zpravidla nejvyšší a ustálená. Vliv léčiv nebo jejich metabolitů na obsah kyseliny askorbové není doposud v plné míře objasněn. Citlivost testu může být v průběhu dne ovlivněna variabilitou složení moče. Jako u všech diagnostických testů by definitivní diagnóza neměla být stanovena na základě jediného testu, ale měla by být stanovena výhradně lékařem poté, co byly vyhodnoceny všechny klinické a laboratorní nálezy.

Ochrana zdraví: Výrobek neobsahuje jedovaté látky. Při provádění testu je třeba dbát zásad osobní hygieny.

Likvidace: Vyšetřenou moč vylijte do toaletní mísy a spláchněte. Prázdné obaly a použitý proužek vhoďte do komunálního odpadu.

Výkonnostní charakteristiky: na požádání jsou k dispozici u výrobce

Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Notifikace SÚKL: evidenční číslo 00753117

Výrobce Uro C Kontrol: inPHARM CLINIC s.r.o., V Lipkách 647, Praha 5 - Slivenec, 154 00, Tel.: 241 416 990; www.inpharmclinic.cz     

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.